מה הסיפור של בית החולים באשדוד ? הרי הוא כבר קיים והתחיל לפעול. האם ניתן לברך על המוגמר ? ערכנו סרטון בדקה אחת, שווה צפייה.

לפני הברכות, סקירה קצרה בדרך שהעיר אשדוד עברה מרגע הרעיון עד להגשמתו. 
ב 1993 התחיל תהליך הקמת בית החולים באשדוד. בשנה זו, פורסמה תכנית מתאר ארצית ( תמ"א 31 ), שכללה הקמה של בית חולים באשדוד. ב 2002 בעקבות לחץ של תושבי אשדוד נחקק חוק בכנסת שקבע, תוך 6 שנים יוקם בית חולים באשדוד. כמובן, דבר לא קרה, המדינה דרך פקידי האוצר התחמקה ודחתה את הקמת בית החולים ל 2020. 

עיריית אשדוד והתושבים עתרו לבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ), כדי, שזה יחייב את המדינה לקיים את החוק, הקמת בית חולים באשדוד. המדינה, בהמשך למדיניותה "גררה רגלים", עיכבה ככל הניתן את הקמת בית החולים באשדוד.
מ 2009, ניתן לראות תהליך די מסודר של התקדמות, נקבע שטח בית החולים, התקיימו מכרזים על הפעלת בית החולים והחלה הבניה בפועל של בית החולים.

ב 2010 פרסם מכון המחקר של הכנסת נתונים על מצב הבריאות בישראל. מן המחקר עלה אז, שבחלק הדרומי של ישראל 65% משטח  המדינה מתיישבים  16% מאוכלוסיית המדינה. 

עוד עלה מהמחקר, ש 6.8 מתוך 1000 תינוקות נפטרים מהשוואה ל 4.3 מתוך 1000 בשאר המדינה.
בדרום יש 1.5 מיטות אשפוז בהשוואה ל 2 מיטות אשפוז בישראל ושני בתי חולים בלבד באילת ובבאר שבע. מחקר הכנסת  הוכיח את  הידוע, יש צורף מיידי בהקמת בית חולים נוסף בדרום.

היום אמצע 2017, ניתן לראות את בית החולים עומד על תילו, מעוצב כמבנה מודרני, יש האומרים שבית החולים על כל מערכותיו הוא הכן המודרני ביותר בישראל.

עם זאת ואחרי הדברים האלו, בתי החולים בסביבה חוששים מפני הפעלתו המלאה של בית החולים באשדוד. לאורך כל הדרך, במיוחד בחמש השנים האחרונות, הביעו את החשש מבריחת מוחות, מאין צורך, מצמצום ההכנסות ועוד נושאים נוספים. ההתנגדויות ביטאו את החשש שלהם מפני השינוי, החשש שלהם מפני התייעלות, החשש שלהם מההצלחה של בית החולים החדש והצעיר באשדוד.
זה המקום להרגיע. פתיחתו של בית החולים באשדוד פותחת גם המון אפשרויות והזדמנויות. התקנים, משרות של עובדי בתי החולים, לא רק שלא הצטמצמו אלה גדלו. עוד 500 רופאים, עוד 1200 אחיות ועוד מאות, או נכון יותר,  אלפי משרות ותקנים לשדרוג רמת הבריאות באשדוד ובדרום ישראל.

מכאן אנחנו מאחלים הצלחה ובריאות טובה לכולם.

תגובה אחת

  1. מקווה שהעובדים ייצגו את החברה ההטרוגנית ולא תהיה תחושה שהגענו ל…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *