רוצים בית חולים באשדוד קודם לכל

לקראת החג פרסם משרד הבריאות, ש 13 מכשירי אבחון חדשים יתוספו לבתי החולים בישראל. ראשית הגיע הזמן וכל הכבוד. אחת הבעיות המרכזית ברפואה בישראל היא האבחון, כל אחד מאיתנו היה עדלאבחנה מוטעית, שסיבכה אותנו כחולים, וגררה טיפולים מיותרים ולפעמים מסוכנים.

הכנסת מכשירי האבחון הם חשובים מאוד, ומתקשרים גם לנושא בית החולים באשדוד, שיקום אולי במהרה בימינו,  הוא צעד מתבקש והיה צריך להיות לפני זמן רב. ההחלטה הזו היא עוד ניסיון של האוצר להעדיף הוצאות שיגדילו את המרכזים הרפואיים הקיימים וידחו את הקמתו של בית חולים, ולעזאזל החולים, הם פחות חשובים, הם יגררו  ויטלטלו בדרכים וחלקם גם לא יגיעו לבית חולים או שמצבם הרפואי יסתבך מאוד.

גם בנושא בית החולים משרד האוצר מנסה לאחרונה לצמצם את מספר המיטות המתוכנן מ 300 ל180 מיטות ולהימנע מהכנסת מכשיר ,MRI וכךלגרום להקמת בית חולים קטן, שהוא יותר חדר מיון מאשר בית חולים.

אנשי האוצר מגלים יצירתיות רבה בכל הנוגע לדחייה או לביטול פרויקטים שאינם מסכימים להם, בעינהם כל הדרכים מוצדקות, את המחיר הם אף פעם לא משלמים. מי שמשלם את המחיר הוא הציבור, ובמקרה הזה הציבור שגר מחוץ למרכז המדינה, בפרפריהבאשדוד ובסביבה.

בראש מערכת הבריאות עומדים שני אנשים, הרב ליצמן העוקב ודוחף להקמתו של בית חולים משמעותי, אותו מנסה האוצר מאחורי הקלעים להאשים אותו בניגוד אינטרסים כדי להוציא אותו מהמשחק. כל עוד ליצמן מקבל טופינים כדוגמת עוד תרופות לסל או מידי פעם שדרוג או תוספת של מערכות שונות זה בסדר. אבל כאשר הוא חושף שיניים, לא בוחלים אנשי האוצר להכפיש ולהשמיץ. זו שיטה ידועה במחוזותינו.

האישיות השניה, גם היא מהמגזר החרדי, יושרתו מוכרת וברורה לכל, הרב פירר. הרב פירר מתייחס לבזבוזים ולכפילויות של מחלקות שלימות המתפקדות בכל מיני תפקידים ופחות כמחלקות לטיפול בחולים. את הרב פירר לא כל כך שומעים בנושא הקמת בית חולים באשדוד.

נושא בית החולים באשדוד אסור לו שירד מסדר היום, חובה לזרז את הקמת בית החולים, למרות התרגילים וההתנגדויות של אנשי משרד האוצר, מדובר בחיי אדם.

עם כל הכבוד למכשירי MRI שיכנסו באפן קבוע לבתי חולים או מכשירים ניידים, הם רק התחלת הטיפול בחולים. בית חולים חייב לקום באשדוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *