תוכנית שדרוג התחבורה הציבורית באשדוד נפלה על נהגי העיר כרעם ביום בהיר. 

אנחנו באתר ashdodlive.com ניסינו לקבל מידע ולהתריע, אבל ללא הצלחה.

לפני חגי תישרי השנה, התרענו מפני תוכנית השדרוג לתחבורה הציבורית באשדוד, חיפשנו  מידע על התוכנית, נכנסנו והפכנו כל מילה באתר עיריית אשדוד, פנינו לפניות הציבור, דיברנו עם פקידות, כתבנו לדובר העירייה, כתבנו בעיתונות… לא קיבלנו שום תגובה.

נותר לנו לעורר את דעת הקהל בעיר, העלנו עצומה הקוראת לתושבי העיר אשדוד להצטרף לדרישה הבסיסית, שנבחרי הציבור יעשו את מה שלשמו הם נבחרו, לשרת את הציבור נאמנה, לשקף לציבור את המידע על התוכנית reway.

ב 29/10/2016 העלנו עצומה הקוראת לתושבים להצביע ולקרוא לעיריה לשתף אותנו האזרחים בתהליכי קבלת ההחלטות.

נכון לכתיבת הרשימה הזו כ 500 תושבים חתמו על העצומה.

בינתיים גילנו שב 2012 משרד התחבורה הציע תוכניות לשדרוג התחבורה הציבורית בערים שונות בישראל, למרבית הפלא רק אשדוד קפצה כמוצאת שלל.

הדיונים כמובן התקיימו בוועדות עלומות, למען האמת אפילו פורסמו בעיתונות הארצית, אבל אף אחד, כולל מי שהציע את התוכנית לא האמין שהיא תצא לפועל. כך עברו חודשים ושנים, ופתאום ב 2016 התפרסמו מודעות: " …אחרי החגים תתחיל תוכנית לשדרוג התחבורה, בקרוב…"
התושבים יקבלו מידע מפורט לבתים, כך שכולם ידעו מה ומתי מתקיימות עבודות, איזה כבישים ונתיבים יחסמו ואיך נוכל, תושבי העיר להתנייד ממקום למקום.

היום הדברים האלו נשמעים כמו בדיחה גרועה, על חשבון התושבים.

ביום הקובע, יום רביעי, פתאום הנתיבים נגמרו לנהגי אשדוד.
הלחץ, הפניקה והכעס הופנו לעיתונות לרשתות החברתיות, בין רגע הוקמו דפים וקבוצות פייסבוק המתארות את העומס, את חוסר היכולת להגיע לעבודה בזמן, להסיע את הילדים למוסדות החינוך, לצאת מהעיר. העיר הייתה פקוקה וחסומה לחלוטין.

העירייה העדיפה להעביר מסרים ומידע לציבור דרך העיתונות המקומית, ולא דרך דובריה הרשמיים, בעירייה ידעו כנראה למה.

העיריה, מנהיגיה ודובריה נאלמו באלם טוטלי, שקט שום תגובה, שום הבנה, שום אמפתיה, אחרי ימים רבים פרסם דובר העיריה – בן חמו, הודעה הזויה וחצופה המאשימה את התושבים בפינוק יתר, והציע להם לרכב על אופניים ולדווש בעיר.

 

בנתיים התארגנו כמה קבוצות, הקוראות להפגין. יום רביעי ה 9/11/2016, שעה 18:30 מול משרדי עיריית אשדוד

בינתיים אתר העירייה  מעלה יותר ויותר מידע, אמנם טיפין טיפין, אמנם מאוחר, אחרי שראש העיר ומנהלי העיר הצליח להרגיז גם את התומכים בהם , מתחילה העיריה לעשות מה שנדרש היה לעשות לפני, להסביר לתושבים מה עומד בפניהם.
המידע הזה היה קיים, מדוע לא הובא לציבור מבעוד מועד ?

מצגת שהועלתה לאתר העירייה ומציגה את התוכנית

ההסבר היחיד יכול להילקח מסדרת חכמי חלם "גם יאכלו את הדגים המסריחים,גם יולקו וגם יזרקו מהעיר"

תושבי אשדוד ומנהיגיה, הגיע הזמן לחשוב כמו מטרופולין גדול, ולא כזה הנסמך על תרומות והצעות נדיבות ככל שיהיו על חשבון איכות חיי התושבים. הגיע הזמן לדרוש שיתוף במידע, בתכנון ובקבלת ההחלטות.

העצומה עדיין פתוחה לחתימות, הצטרפו והביעו את דעתכם

תגובה אחת

  1. בעיריית אשדוד לא סופרים את התושבים ,בעיריית אשדוד כן סופרים את האצבעות של חברי המועצה המיגזרים והעדתיים שמבחינתם הם מקבלים את " ליטרת הבשר " שלהם ( כספי ציבור +שטחי ציבור +גו'בים ועוד )ולא אכפת להם מה שקורה לכלל התושבים ,פה הבעיה !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.