השנה שנת בחירות לרשויות המקומיות, כמו בכל הרשויות גם באשדוד התכונה גוברת. הבחירות כאמור יתנהלו בשתי הצבעות. הצבעה אחת לראש העיר והצבעה שניה למועצת העיר. שלושת המתמודדים הם: 
ראש העיר בפועל ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר לשעבר אינג' צבי צילקר         ושמעון כצנלסון.    

למועצה מתמודדות קבוצות רבות, שונות ומגוונות, כ 20 מפלגות מנסות לתפוס מקום במועצת העיר. צריך לזכור העיר אשדוד היא החמישית בערי ישראל, עם אוכלוסיה של כרבע מיליון תושבים. למעשה כל תושב מגיל 17 רשאי להשתתף ולהצביע בבחירות המוניציפליות, לכן מי שרוצה להשפיע חייב להצביע. בין המפלגות המתמודדות יש את אשדוד בתנופה של ראש העיר לסרי, את אשדוד שלנו של צילקר, את אשדוד ביחד של כצנלסון.

אליהן מצטרפות חייבים אחרת חיבור בין סער גינזבורסקי, שקמפיין הבחירות שלו "אשדוד מתחרפנת" מכה גלים בביצה המקומית, לבין מפלגת הירוקים של בועז רענן, פעיל ציבור עם רקורד עשייה חיובי. מפלגת אשדודים של יניב קקון, פעיל חברתי מוערך. אשדוד אחת של צחי אבו… הבן של… הקבלן יחיאל אבו. קהילת אשדוד של גיטרמן

אל המפלגות האלו מצטרפות מפלגות:
הגימלאים, העיר שלנו, יש עתיד, התנועה מכל הלב, הלב החברתי, הדרך החדשה, אשדוד ביתנו, יהדות התורה, ש"ס, הבית היהודי, הליכוד באשדוד.
כאמור, 20 מפלגות מתמודדות על מקומות במועצת העיר.

 זו רק הצגה קלילה של המתמודדים על השליטה בעיר החמישית בגודלה. נראה שגם ההתייחסות של התושבים לבחירות היא כאל מערכת קלילה, אבל למען האמת העיר אשדוד מתמודדת ותתמודד עם אתגרים מאוד משמעותיים, אתגרים שישפיעו על כל אחד מהתושבים.
אתייחס לחלק קטן מהאתגרים:

אשדוד כעיר תיירות, האמנם ? כיצגד התיירות תסייע לכתושבים? בכך שיוקמו מלונות ויחסמו את קו החוף ואת קו הרקיע של העיר כלפי אוצר הטבע – הים.

חינוך בעיר אשדוד. לא נראה שיש  יוזמה משמעותית בתחום החינוך. בתי ספר חדשים לא נבנים, ולעומת זאת כיתות רבות נוספו לכל בית ספר, עד כדי הקמתם של מפלצות של בתי ספר המכילם כ 1500-2000 תלמידים. זכאות לבגרות יש באשדוד לכ 65% מהבוגרים, אבל תלמידים בעלי תעודות בגרות איכותיות ( כאלו המאפשרות המשך במוסדות אקדמיים) 10-15%.
כ 40% מתלמידי בתי הספר היסודיים הם מהמגזר החרדי. האם המשמעויות התקציביות, החינוכיות לעתיד העיר נלקחים בחשבון, האם מי מפרנסי העיר מתייחס לכך.

תרבות באשדוד, נכון תושבי העיר, בעיקר תושבי הסביבה הקרובה והרחוקה, עדים להתפתחות בתחום התיירות בעיקר פארק אשדוד ים, האמפיתאטרון, האמפי – חוף, המשכן לאומנויות הבמה, תאטרון גשר, בלט פאנוב. האם מי שמממן את הפיתוח התרבותי המבורך, תושבי אשדוד, יכול להנות מהשפע התרבותי ?

תעסוקה באשדוד, עיר כל כך גדולה וחשובה, אבל אחוז הבלתי מועסקים גדל בהתמדה, האם ישנה תוכנית להביא בפועל תעסוקה מתקדמת ? האם יש ניסיון להרגיע את עובדי הנמל בקשר לביטחון תעסוקתי ( יוזמה להקמת נמל פרטי נוסף לנמל אשדוד).

אלו רק חלק מהאתגרים שתושבי אשדוד היו רוצים להבין, כיצד המתמודדים השונים מתכוונים להתמודד איתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.